Ubezpieczenia emerytalne

Szokująco niskie emerytury.

Ostatnio prasę obiegły sensacyjne informacje na temat rekordowo niskiej emerytury, którą otrzymuje pewna kobieta z Wałbrzycha. ZUS wyliczył jej świadczenia emerytalne na poziomie 37 groszy

Czytaj dalej »

Ubezpieczenia komunikacyjne

Nieopłacone w całości ubezpieczenie OC.

Intuicyjnie wydaje nam się, że to niemożliwe: nie ma nic za darmo, więc nie możemy korzystać z ochrony ubezpieczeniowej pojazdu płacąc za nie niższą kwotę, od wynikającej z kalkulacji. Życie jednak pokazuje, że może być (a nawet jest!) inaczej.

Czytaj dalej »

Ubezpieczenia komunikacyjne

OC na rower - potrzebne czy raczej nie?

Jeszcze nie ucichły echa dyskusji na temat propozycji ministra infrastruktury, dotyczącej przywrócenia obowiązku posiadania karty rowerowej dla każdego kto nie posiada prawa jazdy, a już ministerstwo infrastruktury zastanawia się nad sensownością wprowadzenia obowiązkowej polisy OC dla wszystkich rowerzystów.

Czytaj dalej »

Ubezpieczenia komunikacyjne

Kup polisę OC. Przez porównywarkę ubezpieczeń, czy bezpośrednio?

Nadszedł moment, kiedy nasi współpracownicy musieli przedłużyć polisy ubezpieczeniowe na swoje pojazdy. Korzystając z nadażającej się okazji, postanowiliśmy zrobić sondaż, która z porównywarek ubezpieczeń zapewni im najlepsze warunki za najmniejsze pieniądze.

Czytaj dalej »

Ubezpieczenia emerytalne

Wszystko do ZUS czy część w OFE.

Jeszcze przez kilka tygodni – do końca lipca 2016 będziemy mogli podjąć decyzję czy zawierzamy całość naszej emerytury ZUS, czy wolimy część naszych ciężko zarobionych pieniędzy przekazywać do OFE.

Czytaj dalej »