O nas

Witamy na stronie Stowarzyszenia Centrum Monitoringu Rynku Ubezpieczeń. Jesteśmy organizacją pozarządową propagującą informacje na temat wszelkich ubezpieczeń dostępnych na naszym rynku.

Zawarcie umowy ubezpieczeniowej jest czynnością łatwą i zwykle nie sprawia trudności, jednakże problemy pojawiają się w momencie kiedy szkodę trzeba zlikwidować - skorzystać z wykupionego ubezpieczenia. Wyłączenia są zwykle pisane małym drukiem, a my w trakcie zawierania ubezpieczenia często działamy pod presją czasu i nie zwracamy na nie uwagi. Tymczasem, jak wiemy, nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania i często w momencie w którym liczymy na pomoc Towarzystwa Ubezpieczeniowego, nie otrzymujemy jej ze względu na przeoczone przez nas paragrafy umowy.

W ramach prowadzonej działalości chcemy Państwu pomóc w bezproblemowym przejściu zarówno przez proces zawierania umów, jak i przez likwidacje zaistniałych szkód. Nasz cel będziemy realizowali prowadząc działalność edukacyjną; poprzez artykuły opisujące najczęstsze kontrowersyjne praktyki ubezpieczycieli, jak i doradzając Państwu w konkretnych przypadkach.

Mamy nadzieję, że nasza działalność pomoże ustrzec się przed błędami popełnianymi w trakcie zawierania umów ubezpieczeniowych lub uświadomi Państwu potencjalne niebezpieczeństwa.